Співпраця з судами Миколаївщини

10 листопада 2023 року за ініціативою та на базі Державного архіву Миколаївської області відбувся обласний семінар-навчання для керівників апаратів судів та осіб, відповідальних за архів, місцевих судів загальної юрисдикції.
У заході взяли участь понад тридцяти спеціалістів районних, міськрайонних і районних у місті Миколаїв судів. Територіальне управління Державної судової адміністрації в Миколаївській області представляли т.в.о. начальника Олександр Стасюк, головний спеціаліст з забезпечення договірної та позовної роботи Лариса Корзун, завідуюча сектором організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистки Ганна Ткач.
У ході теоретичної частини семінару спікери, спеціалісти відділу формування Національного архівного фонду та діловодства держархіву області Ганна Хозяшева та Вікторія Замкіна, зосередили увагу на дотриманні норм законодавства, що регламентують питання ведення діловодства та архівної справи у місцевих загальних судах, роз’яснили основні вимоги щодо проведення експертизи цінності документів суду, укладання опису справ постійного зберігання, опису справ з кадрових питань (особового складу), акту про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду. Окремо зупинилися на питаннях організаційно-правового статусу експертної комісії та архівного підрозділу суду та їх взаємодії з експертними комісіями архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, експертно-перевірною комісією держархіву області та Центральною експертно-перевірною комісією Укрдержархіву.
Під час практичної частини заходу слухачів ознайомили з досвідом роботи держархіву з оцифрування архівних документів на паперових носіях, наочно продемонстровано технологічний процес створення цифрових копій.
По завершенню семінар-навчання проведено екскурсію архівом.

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *